Your browser does not support JavaScript!

Decred (DCR) Cüzdan

Trust Cüzdan'ı şunlarla indirebilirsiniz Decred (DCR) Bitcoin ve diğer token ve block chain cüzdanlarını destekler.Fonlarınız tüm kontrolü sadece sizde. Mobil arayüz üzerinden kripto paralarınızı alın, gönderin, saklayın ve alıp satın.

Decred Nedir?

Decred, onu daha üstün bir uzun vadeli değer saklama aracı haline getiren yerleşik yönetime sahip topluluk idaresindeki bir dijital paradır. Decred'ın sahip olduğu hibrid PoW/PoS mutabakat sistemi ekstra bir güvenlik katmanı sunarken, hissedarların bütçe kontrolünü ve idareyi elinde tutuyor olması bu para birimini daha uyarlanabilir hale getirir.

Nasil çalışır?

Decred, şeffaf ve sansüre dayanıklı bir oylama sistemini mümkün kılan hibrid bir Pow/PoS mutabakat sistemi kullanır. "Oyuna dahil" tüm Decred topluluk üyeleri (hissedarlar, geliştiriciler, madenciler) projenin takip edeceği yöne dair oy kullanabilir. Genel politika, gelişim planı, bütçe ve mutabakat kural değişimleri hissedarlar tarafından ortaklaşa belirlenir. Hissedarlar aynı zamanda madencilerin ortaya koydukları işleri onaylayarak, madencilerle ve hissedarların çıkarlarını ortak bir çizgiye çeker ve kötü niyetli madencilik aktivitelerinin önüne geçer. Blok ödüllerinin yüzde onunun proje Hazinesine gitmesi sayesinde Decred kendi kendini tam olarak fonlar. Kullanılan finansal model, çıkar çatışmalarını azaltır ve katkıda bulunanların ilgi çekici buldukları işler için ödeme almalarına olanak sunan benzersiz sözleşme modeli sayesinde daimi olarak geliştirme yapılmasını sağlar. Bu sistemlerin bir araya gelerek hard fork'lar ve zincir bölünmeleri gibi değer kaybı yaratan girişimlere karşı sağlam bir koruma sağlaması Decred'a uzun vadede başarılı olma şansı tanır. Tam anlamıyla bir Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon (DAO) olma yolunda ilerleyen Decred, yönetime dahil olan tüm partilere maddi kaynak sunmak üzere özellikle tasarlanmıştır.

Neyi çözmeyi hedefliyor?

Decred, güvenliğe, idareye ve gelişim fonlarının sürdürülebilirliğine yönelik sorunları çözmeyi hedefler.

Hangi özelliklere sahiptir?

  • Güvenlik:Decred'in benzersiz hibrid PoW/PoS mutabakat mekanizmasına saldırmak yalnızca bir PoW'a saldırmaktan 20 kat daha masraflıdır çünkü hibrid sistemde katmanlı güvenlik bulunur. Madencilere ve hissedarlara yönelik teşviklerin verimli şekilde ortak paydaya oturtulması uzun vadeli istikrar için gerekli güç dengesini sağlar
  • .
  • Uyarlanabilir Decred'in yerleşik idari sistemi, mutabakat değişimlerinin yapılmasını ve proje seviyesi kararların alınmasını topluluğu bölen forkların önüne geçecek şekilde mümkün kılan yeni bir yol sunar.
  • Sürdürülebilir Decred'in blok ödül sistemi, Hazine'nin dışarıdan bir fonlama olmadan kendi kendini idare edebilmesini mümkün kılar. Böylece topluluğun ortaklaşa kararlarını hayat geçirmek için projenin ihtiyaç duyduğu fonlar garantiye alınır. Aynı zamanda, katkıda bulunanlara da ilgilerini en çok çeken işler üzerinde çalışma (ve bunun karşılığında ödeme alma) özgürlüğü tanınır.

Trust Cüzdan uygulamasını hemen indirin!

En çok güvenilen ve güvenli kripto cüzdanı