Your browser does not support JavaScript!

Groestlcoin (GRS) Cüzdan

Trust Cüzdan'ı şunlarla indirebilirsiniz Groestlcoin (GRS) Bitcoin ve diğer token ve block chain cüzdanlarını destekler.Fonlarınız tüm kontrolü sadece sizde. Mobil arayüz üzerinden kripto paralarınızı alın, gönderin, saklayın ve alıp satın.

Groestlcoin nedir?

Groestlcoin 2014 yılında yaratılmış bir proof of work kripto paradır. Bitcoin'in 10 dakika olan blok süresinin aksine günlük kullanım için tasarlanmış Groestlcoin'in 1 dakikalık blok süresi vardır ve bunun sonucu olarak maksimum arz miktarı 105 milyondur (Bitcoin'de 21 milyon). Groestlcoin'in çıkarılmasındaki ana fikir sadece matematiksel ispatlara dayanan bir elektronik ödeme sistemi kurmaktır. Güvenli online para transferleri için proof of work (PoW) mutabakat algoritmasını kullanır. Merkezi otoritelerin etkisinden bağımsız olan bu sistemle bir para birimi elektronik bir şekilde, anında ve çok düşük masraflarla transfer edilebilir.

Nasıl çalışır?

Groestlcoin, Groestl algoritması ile kazılır. Groestl, NIST hash fonksiyonu yarışmasındaki beş finalistten biridir. Özel tasarlanmış bir mimariyle AES ile aynı S-box'ı kullanır. Kripto para, eşler arasında açık kaynak kodlu bir yazılım şeklinde hareket eder (işlemler alıcı ve gönderen arasında doğrudan gerçekleşir). Bu da alıcı ve göndericinin detaylarını doğrulamak için banka ya da PayPal gibi güvenilir bir aracıya gerek olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine işlemler node'lar (dünya geneline yayılmış bilgisayar/kullanıcı ağı) tarafından doğrulanır ve blockchain adındaki açık deftere kaydedilir.

Neyi çözmeyi hedefliyor?

Daha kısa blok süresi ile Groestlcoin günlük ödemeler için daha fonksiyonel olmayı amaçlamaktadır. Tüccarlar ödemeyi alıp almadıklarını teyit etmek için 10 dakika beklemek zorunda kalmazlar. Hash oranı yoğunluğundaki düşüklük Groestlcoin'in daha az hesaplama gücüne sahip kullanıcılar tarafından kazılabilmesine imkan sağlar. Ancak günümüzde şirketler Groestlcoin için ASIC makinalar yaratmıştır ve bu makinaların maliyetleri Bitcoin ASIC makinalarından daha fazladır. Basit bir fork olmanın ötesinde Groestlcoin, bitcoin ağı etrafında oluşan tartışmalardan ilham alarak gelişmelere ve eklentilere uyum sağlamaya çalışmaktadır ve Segregated Witness (SegWit) ve Lightning Network gibi özellikleri ilk uygulayan coin olmuştur.

Groestlcoin'in özellikleri nelerdir?

Proof of work Toplam arzı Bitcoin'in 5 katı (5 x 21 milyon) 1 dakikalık blok süresi Groestl algoritması ile kazılması SegWit Lightning Network; neredeyse SIFIR işlem masrafı, anında ödemeler, ölçeklenebilirlik ve Atomic Swaplar.

Trust Cüzdan uygulamasını hemen indirin!

En çok güvenilen ve güvenli kripto cüzdanı